Skoda vēsture

22-ноя, 09;41 admin 1483
Skoda tika dibināta pirms vairāk nekā 100 gadiem. Būtībā jaunais zīmols tika izveidots, lai aizstātu veco - Laurin & Klement, kas nodarbojās ar motociklu un velosipēdu ražošanu. Tādējādi uzņēmums tirgū darbojas kopš 1895. gada.
Uzņēmuma dibinātājs ir Vaclavs Klements, kurš bija grāmatu tirgotājs, kurš pamazām pārkvalificējās pārdot velosipēdus. Sākumā uzņēmumam nebija savas attīstības, taču drīz tas sāka montēt savus velosipēdus, ieskaitot tos, kuriem bija uzstādīts iekšdedzes dzinējs.

20. gadsimta sākumā uzņēmums devās uz automašīnu ražošanu. Jau pirmais izlaistais modelis patērētāju vidū guva milzīgus panākumus. Pirmā pasaules kara laikā rūpnīca aktīvi piegādāja transporta līdzekļus frontei Krievijas impērijā.

Bet Otrā pasaules kara laikā Skoda kļuva par vienu no Trešā reiha uzņēmumiem. Uzņēmums ražoja armijai standarta transportlīdzekļus. Pēc kara rūpnīca atgriezās civilajos transportlīdzekļos un dinamiski attīstījās līdz 90. gadu sākumam.
Pēc tam Skoda iegādājās Volkswagen grupa, kurai patlaban pieder simtprocentīga koncerna daļa.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/