Skoda logotipa vēsture

22-ноя, 09;46 admin 1518
Katrs auto entuziasts, kurš pēc dzirdes nav pazīstams ar dažādu marku automašīnām, zina, kā izskatās slavenais Skoda logotips, kas ir spārnotā bulta. Tomēr tikai daži cilvēki ir iepazinušies ar tā patieso parādīšanās vēsturi, kas ir patiešām interesanta, lai izpētītu un paplašinātu savu redzesloku.
Stāsts vēsta, ka slavenais logotips sabiedrībai tika atklāts 1926. gadā, tikko pēc tikpat slavenā Skoda dibinātāja atgriešanās no garā ārzemju brauciena. Neskatoties uz to, ka Emīls Skoda bija ļoti aizņemts, viņš bija dedzīgs ceļotājs un apmeklēja daudzas savas dzīves valstis.

Protams, Emīls bija arī ASV, kur vairākas nedēļas pavadīja Amerikas pamatiedzīvotāju vidū. Indiāņu primitīvās tradīcijas atstāja lielu iespaidu uz Eiropas ceļotāju, un viņu simbolika bija cieši iegravēta atmiņā. Rezultātā, ierodoties dzimtenē, Emīls izstrādāja savu slaveno logotipu.
Interesanti, ka Emīls paņēma līdzi logo uz reljefa attēla, ko cilts vadonis viņam uzdāvināja. Bultiņa kopā ar spārniem simbolizēja indiāņu brīvību un cīņas sparu, kas automobiļu rūpnīcas īpašniekam šķita ļoti piemērots kā uzņēmuma logotips.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/