Gazprom palīdzēja Skoda izveidot metāna taksometru

22-ноя, 10;02 admin 1636
Krievijas uzņēmums Gazprom, kas ražo dabasgāzi un naftu, ir kļuvis par projekta dalībnieku kopā ar čehu Skoda. Projekta būtība ir videi draudzīgu taksometru parka izveide, kas spēj darboties ar dabīgu metānu. Maskavas projekts plāno ietaupīt autovadītāju naudu ar lētu metānu, kas tiek piegādāts par vairumtirdzniecības cenām.
Automašīnu aprīkojumu veiks Gazprom meitasuzņēmumi, kas par bāzi izvēlējušies Skoda automašīnas. Pēc ekspertu domām, šī zīmols ir uzticams un iemīļots daudziem autovadītājiem. Papildus automašīnu aprīkojumam būs jāveic arī to apkope un degvielas uzpildīšana, tāpēc speciālisti būvēs arī stacijas un darbnīcas taksometru parka apkalpošanai.

Projektu plānots atpelnīt sešu mēnešu laikā, pēc tam transportlīdzekļu parks sāks radīt tīro peļņu. Protams, arī uzturēšanas un degvielas izmaksas prasa noteiktas izmaksas, taču tās ir daudz pieticīgākas nekā automašīnas degvielas uzpildīšana ar tradicionālo degvielu.
Metāns un biometāns kopā ar elektrību ir visdaudzsološākā un videi draudzīgākā degviela. Tuvākajā nākotnē daudzi sabiedrisko transportlīdzekļu parki pārslēgsies uz šāda veida degvielu.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/