Kā Skoda iekļuva Volkswagen grupā

22-ноя, 09;34 admin 1673
Volkswagen pieder vairākuma akciju īpašnieks daudzos Eiropas autoražotājos, un katru gadu viņš vēro jaunus uzņēmumus, kas varētu būt nākamais lielais darījums. Vācieši sāka savu paplašināšanos pagājušā gadsimta 80. gados, un viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas atradās Volkswagen paspārnē, bija čehu Skoda.
Darījums notika 1991. gadā. Saskaņā ar līgumu 30 procenti koncerna akciju palika Skoda direktoriem, bet atlikušos 70 procentus iegādājās Volkswagen grupa. Skoda vērtība darījuma brīdī bija 640 miljoni Vācijas marku.

Galīgā kontrole pār Volkswagen uzņēmumu tika iegūta 2000. gadā, kad tika iegūti atlikušie 30 procenti akciju. Darījuma summa bija 12,3 miljardi CZK.

90. gadu sākumā Skoda dzimtene piedzīvoja ievērojamas problēmas ar automašīnu pārdošanu. Tas viss attiecas uz lētām, lietotām ārzemju automašīnām, kas ir pārpludinājušas tirgu, pateicoties privātiem prāmjiem. Saistībā ar sarežģīto ekonomisko situāciju tika nolemts produkciju pārdot.
Šobrīd uzņēmums dinamiski attīstās Volkswagen grupas vadībā un katru gadu visā pasaulē pārdod desmitiem miljonu transportlīdzekļu.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/