Skoda un dalība autosportā

22-ноя, 09;32 admin 1477
Skoda piedalās autosacīkstēs gandrīz kopš tās pirmsākumiem. Pirmās sacensības notika tālajā 1901. gadā, kur uzņēmums prezentēja vairāku veidu automašīnas un motociklus. Kopš tā laika dalība sacīkstēs ir kļuvusi par labu rūpju tradīciju.
Skoda regulāri piedalās rallija sacensībās. Piemēram, 1977. gadā Lielbritānijā uzņēmumam izdevās iegūt vairākas balvas par modeli 130 RS. Un 1980. gadā Skoda uzvarēja apļa sacensību posmā, kas notika Turīnā.

Pēc tam, kad Skoda koncerns kļuva par Volkswagen grupas dalībnieku, dalība rallija sacensībās pieauga. 90. gados koncerna komanda aktīvi piedalījās Eiropas un Amerikas sacīkstēs, kā arī izcīnīja pārliecinošu uzvaru 1994. gada pasaules čempionātā, vienlaikus uzvarot visos 9 sacensību posmos.
Sacīkstēm tiek veidotas un uzlabotas profesionālas automašīnas, kurām ir pārsteidzošas braukšanas īpašības. Sacensību sacensībās tiek izmantotas jaunākās tehnoloģijas un attīstība. Jo īpaši 2011. gadā nākamajām sacīkstēm tika montēts Octavia vRS ar 500 Zs motoru. Automašīna spēja paātrināties līdz 365,43 km / h.http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/